pHformula A.G.E.

Jest to jedna z 4 głównych linii kwasów od hiszpańskiej firmy pHformula.

Intensywny zabieg przeciwstarzeniowy o natychmiastowym działaniu napinającym i wygładzającym skórę. Bardzo intensywne odmłodzenie i przebudowa skóry. A.G.E. solution to skuteczny preparat do resurfacingu skóry, którego działanie wycelowane jest w typowe oznaki starzenia takie jak: fotostarzenie, zmiany pigmentacyjne, ziemista, pozbawiona blasku skóra, powierzchowne i średnie zmarszczki mimiczne. Unikalne połączenie substancji aktywnych gwarantuje doskonałe efekty w każdym wieku.

Składniki aktywne:
 
  • KWAS MIGDAŁOWY – działa regulująco na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, oczyszcza skórę i zwęża pory, ma działanie antybakteryjne – likwiduje bakterie takie jak Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes, ma mocne działanie nawilżające, co w efekcie pozwala na przywrócenie jędrności i elastyczności skóry.
  • KWAS PIROGRONOWY – ma działanie nawilżające i dermoplastyczne tzn. stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wpływa na redukcję zmarszczek i blizn. Ponadto pozytywnie wpływa na redukcję zaskórników i wydzielanie sebum. Poprzez obniżenie pH skóry działa antybakteryjnie. Posiada właściwości keratolityczne, które wpływają na niwelowanie powierzchownych przebarwień.
  • KWAS LAKTOBIONOWY – posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Pobudza syntezę kolagenu, w skórze. Wzmacnia mechanizmy naprawcze, stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV. Wzmacnia ochronną barierę naskórkową.
  • RETINOL – posiada silne właściwości przeciwstarzeniowe. Reguluje zróżnicowanie komórek skóry. Stymuluje produkcję elastyny i włókien kolagenowych typu I jak i VII, wzmacnia strefę przylegania skórno-naskórkowego. Wzmacnia funkcję barierową skóry. Pozytywnie wpływa na niwelowanie przebarwień
  • KWAS SALICYLOWY – ma działanie antyseptyczne – przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Kwas salicylowy w kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka. Posiada zdolność przenikania przez warstwę łojową, wnikania w głąb i oczyszcza pory skóry, oraz wnikania w głąb mieszków włosowych, niwelując przy tym rogowacenie okołomieszkowe. Zjawisko to przyczynia się do odblokowania porów oraz zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków, pomaga oczyszczać zaskórniki i łagodzić stany zapalane.
  • PH-DVC™ COMPLEX (nośnik).

Wskazania:

  • fotostarzenie: skóra szara, matowa, niejednolity koloryt skóry, uszkodzenia posłoneczne,
  • starzenie chronogeniczne o różnym stopniu nasilenia objawów: zmarszczki, odwodnienie skóry, wiotkość i utrata jędrności, zaburzenia w owalu twarzy, zmiany w pigmentacji.

Seria od 2 do 4 zabiegów w odstępach ok. 4 tygodni.

Cena zabiegu: od 350 zł